Kočičí strom, škrabadlo a odpočívadlo pro kočky

Milujeme přírodu, dřevo, čtyřnohé mňoukající domácí šelmy, naše rodiny a  naši práci. Bavíme se výtvory přírody a přetváříme je v originální výrobky pro kočky. Snažíme se vždy vyjít vstříc vašim představám a kočičím potřebám.

Veškerou práci se dřevem, z kterého vyrábíme škrabadla a doplňky, od kácení, přes sušení až po kompletní realizaci a montáž, obstaráváme sami. Jsme energický, mladý ale zkušený tým. Do naší práce jsme tak zapálení, že realizujeme zázraky na počkání a nemožné do tří dnů.

Máte zájem o naše výtvory?

Ozvěte se nám na +420 602 209 708 / strom@woodkocoura.cz.

Z PŘÍRODY ROVNOU K VÁM

Jak vypadá cesta stromu z lesa až k vám domů v podobě škrabadla nebo dřevěného doplňku?

 

Výběr vhodného dřeva

Kácení stromů a prořezy provádíme v období vegetačního klidu. To lesům pomáhá i k jejich obnově. Práce v přírodě je pro nás vítaná šance uniknout od každodenního shonu. Při výběru těch správných a vždy pouze zdravých stromů si čistíme hlavu a čerpáme energii pro další práci.

 

Opracování

Po převozu dřevinu co nejdříve odkorníme, jelikož nové, voňavé dřevo je lákadlem pro různé škůdce a houby. Bez odkornění kmene by se hůře pokračovalo v následujících procesech.

 

Opracování a impregnace

Po převozu kmeny co nejdříve zbavíme kůry. Po odkornění je potřeba dřevinu ošetřit impregnací  – voňavé čerstvé a neošetřené dřevo je totiž lákadlem pro různé škůdce a houby.

 

Sušení

Stromy sušíme dvěma způsoby. Zásobu dřeva necháváme přes léto sušit přírodní cestou, tedy slunečními paprsky. Vedle toho využíváme sušárnu pana Čermáka, který se dřevem pracuje celý svůj život. Sušíme dřevo horkým vzduchem. To nám umožňuje použít ho již během 14 dnů.

 

Broušení

Kmeny povrchově nahrubo opracováváme takzvaným rašplováním. Do hladké, koncové podoby jej poté dobrušujeme. Zbavíme se tak ostrých hran, zajistíme přilnavost nátěru a umožníme i budoucí omývání povrchu dřeva.

 

Barvení

Jakou barvu si zvolíte, je jen na vás. Dřevo dokážeme nabarvit kterýmkoli odstínem budete chtít. K barvení používáme přírodní povrchové nátěry na bázi vosků a olejů vhodné pro použití na dětský nábytek.

 

Motání provazu

Pracujeme s kokosovými vlákny a vlákny sisalu. S ohledem na životnost doporučujeme použití sisalového vlákna z agáve sisalové, které se k nám dováží nejčastěji z Keni a Tanzánie.

 

Stavení stromu

Každý „strom“ je originál. Využíváme přirozené stavby kmene a vytváříme z něj jedinečné škrabadlo. Vždy tak, abychom vyšli vstříc veškerým vašim přáním.

 

Formátování

Když je mohyla stromu téměř hotová, upravujeme ji do přesných rozměrů a vodorovným zařezáním konců větví připravíme strom k pokládání odpočívadel.

 

Odpočívadla

Jako sedáky a odpočívadla používáme pro svou perfektní pevnost a voděodolnost především březovou překližku.

 

Čalounění a látky

Naším esem v rukávu je profesionální čalounice, která je pro vás schopna vykouzlit z látky doslova zázraky. Rádi tak vyhovíme každému vašemu nápadu.

 

Doprava a montáž

Nabízíme možnost dopravy a montáže. U valné většiny produktů je ale montáž jednoduchá. Produkty si tedy můžete vyzvednout osobně v naší výrobně WoodKocoura.

Neváhejte nás kontaktovat

Líbí se vám naše výrobky? Máte jakýkoliv dotaz? Spojte se s námi.


strom@woodkocoura.cz
+420 602 209 708